Kerem Bürsin’in oyunculuk yolcuğunun başlarında çok büyük bir başarısı var!

Read Time:1 Minute, 39 Second
Kerem Bürsin’in oyunculuk yolcuğunun başlarında çok büyük bir başarısı var!

Ünlü oyuncu Kerem Birsin, youtube’da yayınlanan Senaryo Sohbetleri programına konuk oldu. Yönetmen Bora Talat Oyacı, oyunculuk yolculuğunun …


Ünlü oyuncu Kerem Birsin, youtube’da yayınlanan Senaryo Sohbetleri programına konuk oldu. Yönetmen Bora Talat Oyacı, oyunculuk yolculuğunun nasıl başladığını sordu. Kerem Bürsin, ABD’nin Texas eyaletinde yaşadıkları dönemde ortaokul yıllarında, yani 13 yaşındayken oyunculuğa başladığını anlattı.

Lise yıllarında da oyunculuk macerasını sürdüren Bürsin, 2005 yılında tüm ABD’deki Liseler arası yapılan tiyatro gösterisinde birinci olan ekipte yer aldı. Lise yıllarında oyunculuğun yanı sıra spor hayatına da başlayan Kerem Bürsin, ikisinden birisini seçmek durumunda kaldı. Oyunculuk ve spor arasında aktivitelerin çakışması nedeniyle kararını oyunculuktan yana kullanan Kerem Bürsin, böylece geleceğini de şekillendirmeye başladı.

Kerem Bürsin, o yılları şu sözlerle anlattı: “Oyunculuk 13 yaşımda başladı. Teksas’taydım, müzikallerle başladı.Orta okullarda müzikaller yapıyordum, lisede de devam etti. Spor hayatım başladı. Aktiviteler çakışıyordu, ben de oyunculuğu seçtim. Oyunlar yaparak, müzikallerle başlayıp normal 3 perdeli oyunlar, sonra tek perdeli oyunlar. Sonra da yarışmalar vardı bizim lisede. Genel Amerika’da liseler arası yarışmalar oluyordu. 2005 yılında ABD’de ödül aldım. ”

Ödül aldığı bu oyunun gerçek anlamda oyuncu olma noktasında kendisine büyük kazanımlar getirdiğini anlatan Kerem Bürsin, oyunculuğun gerektirdiği disiplini ve takım olma ruhunu bu sayede öğrendiğini ifade etti.

Bu başarılarına rağmen ailesinin de isteği ile ünirversitede hem pazarlama hem de oyunculuk okuyan Kerem Bürsin, “Aklımda artık netti oyunculuk yapmak istiyordum. Ailem ilk başta kabul etmedi. ‘Gerçek bir meslek edinmen lazım’ dediler. İyi ki de demişler. Üniversitede hem oyunculuk hem pazarlama yaptım. Boston Emerson’da okudum. Sahneden çıkıp film ile tanıştım. Bence her oyuncunun esas keyif aldığı alan sahnedir” diye konuştu.

Tiyatronun hep aklında olduğunu ve yapmayı da çok istediğini anlatan Kerem Bürsin, bir dizi devam ederken bir tiyatro oyununda yer alamayacağını da ifade etti. Tiyatro oyunu teklifleri aldığını ancak kabul edemediğini belirten Kerem Bürsin, şöyle konuştu:

“Tiyatro yapmayı çok isterim ama kendimi bildiğim için, ben yapamam. Hem bir dizi yürütüp hem bir oyun yürütmek bana imkansız geliyor. Çok da doğru gelmiyor. Çok istiyorum ama biraz daha dizilere, filmlere dur dediğim dönemde olacak. Teklifler geldi. Bir dönem Arzu Tramvayı’nı yapacaktık, bazen takvim uyuşmuyor.”

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir