Yönetmen Altan Dönmez’in bir sözü Kerem Bürsin’in hayatını değiştirdi!

Read Time:1 Minute, 25 Second
Yönetmen Altan Dönmez’in bir sözü Kerem Bürsin’in hayatını değiştirdi!

Ünlü oyuncu Kerem Bürsin, youtube’da yayınlanan Senaryo Sohbetleri programına konuk oldu. Yönetmen Bora Talat Oyacı, Türkiye’ye geldiğinde …


Ünlü oyuncu Kerem Bürsin, youtube’da yayınlanan Senaryo Sohbetleri programına konuk oldu. Yönetmen Bora Talat Oyacı, Türkiye’ye geldiğinde neler yaşadığını sordu. 2013 yılında ABD’den Türkiye’ye gelen Kerem Bürsin, hayatın akışı içinde hareket ettiğini ve geri dönmek üzere geldiğini anlattı.

Türkiye’de kalmak gibi bir hedefi olmayan oyuncu, o dönemde tanıştığı cast yönetmeni Mine Güler ile 6 ay bir çalışma yürüttü. Diksiyon dersleri de alan ve okuduğu kitaplarla kelime hazinesini geliştiren Kerem Bürsin, yine de geri dönmeyi düşünüyordu.

Türkiye’de piyasadan kimseyi tanımadığını anlatan oyuncu, 6 ay geçtikten sonra ABD’ye dönmek için planlar yaptı. Tam da o dönemde D Yapım ile Güneşi Beklerken dizisi için görüşen Kerem Bürsin, senaryoyu okuduğunu ve kendisine önerilen Kerem Sayer karakterini yapabileceğini gördüğünü anlattı.

Bürsin, o günleri şöyle anlattı: “Gittim D Yapım’a. Bana bakıyorlar. İnceliyorlar. ‘Aksanı ne kadar tatlı’ dendi. Acaba oynayabilir mi? ‘Senaryoyu atın bakayım’ dedim. Senaryoyu okudum. Ofise geri gittim ‘ben bunu yaparım’ dedim. Sonra autudion verdim. Orada Altan Dönmez hoca hemen ikna olmuştu. ‘Tamam bu çocuk kesin olur’ dedi.”

Kerem Bürsin, Güneşi Beklerken dizisinin yönetmeni Altan Dönmez’i daha ilk denemede ikna etti ve 2 hafta sonra ABD’ye dönme planından vazgeçerek Güneşi Beklerken dizisine başladı.

Hem Mine Güler hem de Altan Dönmez, ünlü oyuncunun Türkiye’de geldiği noktaya ulaşmasında çok önemli bir fırsatı ona sunmuş oldu.

2014 yılında yapılan Altın Kelebek Televizyon Yıldızları Ödüllerinde “Güneşi Beklerken” dizisiyle “En İyi Dizi Yönetmeni” ödülünü kazanan isim de Altan Dönmez olmuştu.

Altan Dönmez’i bu dizide kurduğu dünya, oyuncularıyla iletişimi, ekibiyle bağı başarının arka planındaki faktörlerden birisiydi. Yumuşak başlı, sorun çözücü, babacan bir edası olan Altan Dönmez, güleç yüzlü birisi olarak da biliniyor.

Kerem Bürsin tüm bu yaşadıklarını açık sözlülükle anlattı. Sohbeti videodan izleyebilirsiniz.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir